Gurme Turları

Gurme Turları, Gurme Gezileri, Gurme Seyahatleri, Gurme Tatili, Gurme Gezisi

Farklı Lezzetler / Çilekli ve ananaslı tart

Hafif leziz ve sağlıklı Çilekli Ananaslı Tart / Farklı Lezzetler …

Misafirlerine farklı lezzetler sunmak isteyenler için yepyeni, leziz bir tarif; Çilekli ve Ananaslı Tart malzemeleri, yapılışı ve hazırlanışı hakkında her şey. / Farklı Lezzetler

Her evde bulunabilen malzemelerden yapılan çilekli ve ananaslı tart yeni lezzetler tatmak ve tattırmak isteyenlere.

 

Çilekli ve Ananaslı Tart Malzemeler;

Tatlı kurabiye unu

1 adet rendelenmiş limon kabuğu

1 adet rendelenmiş portakal kabuğu

Vanilyalı pastacı kreması

1 paket toz tart jölesi

Çilek

Konserve ananas dilimleri

Taze siyah üzüm taneleri

 

Çilekli ve Ananaslı Tart Hazırlanışı;

Tatlı kurabiye ununu kutunun arkasındaki tarifi uygulayıp hamuru hazırlayın. Hamuru unlu tezgahta merdaneyle açın. 15 cm çapındaki yuvarlak kesici çemberle 3 adet yuvarlak çıkartın. Yağladığınız ve unladığınız tırtıllı altı çıkan tart kalıbına hamuru döşeyin. Yağlı pişirme kağıdı serdikten sonra nohutları tart hamurunun üzerine serpin. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında 15-20 dakika pişirin.

Tart hamurunu fırından çıkarttıktan sonra tezgahta soğumaya bırakırken üzerinden nohutları alın. Kutunun arkasındaki tarife göre hazırladığınız vanilyalı pastacı kremasına rendelenmiş portakal ve limon kabuğu ekleyip karıştırın. Soğuyan tart hamuruna vanilyalı pastacı kremasını aktarıp spatulayla üzerini düzleştirin.

Dilimlediğiniz çilek, ananas ve 2’ye böldüğünüz siyah üzümlerle süsleyin. Tart jölesini paketin arkasındaki tarife göre hazırlayıp meyveli tartın üzerine gezdirin. 3 adet tart hazırlayın.

Buzdolabında 1-2 saat beklettikten sonra servis yapın.

Anılarınızı Paylaşın

Ananaslı Tart, Çilekli Ananaslı Tart Tarifi, Çilekli Tart, Çilekli Tart Yapılışı, Çilekli ve ananaslı tart, Çilekli ve Ananaslı Tart Hazırlanışı, Çilekli ve Ananaslı Tart Malzemeler, Farklı Lezzetler, Tart, Tart Hazırlanışı, Tart Yapılışı,

Gurme Turları.org - Tüm hakları sakklıdır..

Gurme Turları