Gurme Turları

Gurme Turları, Gurme Gezileri, Gurme Seyahatleri, Gurme Tatili, Gurme Gezisi

Toscana ve Villa Pitiana Gurme Turları İtalya

Toscana ve Villa Pitina Gurme Turları ile İtalya’nın en güzel bölgelerinde şarap tadımı imkanı bulabilirsiniz.

Gurme Turları denilince akla ilk gelen destinasyonlardan bir tanesi dünyaca ünlü mutfak yemekleri ile tanınan İtalya’dır.

Farklı sosları ve servisleri ile tercih edilen ülkelerden biri olan İtalya’da gurmelerin seyahatleri için tercih ettikleri bölgeler arasında ilk olarak Toscana bölgesi ve bu bölgeye ait Floransa’nın yakınlarındaki Montecatini Terme ve Chanti bölgeleri gelir.

Toscana’nın ardından gerçekten de en iyi İtalyan şaraplarını tatma imkanı bulacağınız İtalya’nın  kuzeyinde bulunan Piemonte bölgesi ve bu bölgeye ait Torino, Asti, Cuneo şehirlerini de unutmamak gerekir.

Toskana Bölgesi :
Toscana İtalya’nın Unesco koruması altında olan 6 bölgeye sahiptir. Üzüm Bağları, verimli toprağı, Rönesans Dönemi’ne ait ünlü eserleriyle Toscana gurmelerin Gastronomi Seyahati için ilk tercih ettikleri bölgelerindendir.

Toscana’nın Tarihi Bağ Evleri gurmelerin her zaman tercih sebebidir. Montecatini Terme’nin aynı zamanda Termal Kasaba olmasından dolayı ve farklı kültürler ile tatlar tanımayı seven ve tercih eden kişiler için en ideal bölgelerdendir.

Öğle yemeklerinizi Montepulciano‘nun ünlü şarapları eşliğinde alırken, günün geri kalan kısmını Pienza ve Montelcino kasabalarını görerek değerlendirebilirsiniz.

Bölge muhteşem İtalyan mutfağının birbirinden eşsiz yemekleri ve mükemmel Brunello di Montalcino Şarapları ile ünlüdür.
İtalya’ya kültürel Seyahat ederken, bu seyahatlerine İtalya – Toskana yada İtalya – Piemonte bölgelerini ekleyip, gurme ve kültürel seyahati kombine eden turistlerin sayısı da son zamanlarda oldukça artmıştır.

Montecatini bölgesi gurme turları esnasında aynı zamanda, Brolio Kalesi, Şarap Mahzenleri, Floransa’ da bulunan Uffizi Gallery ve Academia Gallery’ i de ziyaret ederek ünlü ressamlara ve heykeltıraşlara ait eserleri görmenizde mümkündür.

Piemonte Bölgesi :
Langhe, dünyaca ünlü Kırmızı Şarap‘ların (Barolo, Fresia, Barbera, Gringolino, Dolcetto) eşsiz beşiği ve nadir tartufa mantarı ile ünlüdür.

Gezilmesi Gereken Yerler‘den birisi Lago Maggiore Gölü ile muteşem manzarası her tur kapsamına dahil edilip gezilen  “Bahçe Adaları” ve hemen yanıbaşında Orta Gölü’dür.

Torino Şehri meraklılarınca çok iyi bilinen Mole Antonellina isimli bir Mısır Eserleri Müzesi‘nin yanısıra Superga Kilisesi ile de ün kazanmıştır. Bunlara ilaveten bölgesine göre farklılık gösteren leziz mutfağı ile de bilinmektedir.

Yine tüm dünyada tartufa mantarıyla bilinen Alba Kasabası ise Piemonte’nin en iyi şaraplarına da ev sahipliği yapar.

Bölgenin temel üzümü, yerli bir asil tür olan Nebbiolo’dur. Barolo ve Barbaresco şaraplarının üzümü olan Nebbiolo, Romalılar’ın bölgede oluşturdukları ilk bağlardan beri yetiştirilmektedir. Nebbiolo ismi, sis-buğu anlamına gelen “nebbia” kelimesinden türemiştir. Üzümlerin Eylül ayındaki olgunlaşma döneminde, özellikle sabah saatlerinin bölgede sürekli sisli ve rutubetli olması, üzüme neden bu ismin verildiğinin yanıtıdır.
Bölgenin diğer asil yerel üzümleri arasında Barbera, Dolcetto, Favorita ve Bonarda sayılabilir.

İtalya’da tercih edebileceğiniz Gurme Turları;

Toscana ve Villa Pitina Gurme Video:

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

1 Mesaj“Toscana ve Villa Pitiana Gurme Turları İtalya”

  1. Tugçe Merlin dedi ki:

    Fiorentino Bistecca ve Chianti Clasico başka bir şey demeyeceğim 🙂

Anılarınızı Paylaşın

Floransa Gurme Turları, Greve in Chianti, Gurme Turları, İtalya Gurme Turları, Montepulciano, Toscana, Toscana Gurme Turları, Villa Pitina, Villa Pitina Gurme Turları,

Gurme Turları.org - Tüm hakları sakklıdır..

Gurme Turları