Gurme Turları

Gurme Turları, Gurme Gezileri, Gurme Seyahatleri, Gurme Tatili, Gurme Gezisi

Category : Gurme Dünyasından Haberler

Açık Hava Gurme Lezzetler Festivaline Yoğun İlgi

GurmeFest İstanbul 2017

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Açık Hava Gurme Lezzetler Festivaline yoğun ilgi gösterildi.

Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali, GurmeFest, 11- 14 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Sarıyer Event Garden bahçelerinde ilk kez gerçekleştirilen Açık Hava Gurme Lezzetler Festivaline 10 binin üzerinde ziyaretçi katıldı.

Ziyaretçiler ayrıca Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali kapsamında gerçekleşen grup konserleri, akşam konserleri ve DJ Performansları ile After Party’lerde eğlenme fırsatı buldu.

Türkiye’ye özgü eşsiz lezzetlerin, kültürel çeşitliliğin ve Türk mutfağının yaşatılması amacıyla düzenlenen GurmeFest – İstanbul, Türkiye’nin en geniş kapsamlı Gastronomi festivali olma özelliğini taşıyor.

Fransa’nın Gastronomi Merkezi Lyon

Fransa’nın Gastronomi Merkezi Lyon

Fransa’nın Lyon şehri, sakinliğinin yanında mutfağıyla ülkenin önemli gastronomi merkezleri arasında yer alıyor.

Lyon UNESCO Dünya Mirasları listesindeki şehirler arasında yer alıyor. Şehir ayrıca Fransa’nın en popüler ve gelişmiş mutfağına da ev sahipliği yapıyor. Fransızların ünlü aşçıları ve ülkede tanınan yemek ustalarının birçoğu da bu şehirden.

Şehirde geleneksel Fransız mutfağını temsil eden lokantalar ve şık restoranlar oldukça yaygın. Sakinliği bir yana Fransa’nın gastronomi merkezi olarak görülen Lyon şehri, her yıl yüz binlerce turisti ağırlıyor.

Gurme Turları.org - Tüm hakları sakklıdır..

Gurme Turları