Gurme Turları

Gurme Turları, Gurme Gezileri, Gurme Seyahatleri, Gurme Tatili, Gurme Gezisi

Category : İtalya Gurme Turları

İtalya Gurme Turları

Gurme Turları denilince akla ilk gelen destinasyonlardan bir tanesi dünyaca ünlü mutfak yemekleri ile tanınan İtalya’dır.

Farklı sosları ve servisleri ile tercih edilen ülkelerden birtanesi olan italya Gurme Turları’nda gurmelerin İtalya gurme seyahatleri için tercih ettikleri bölgeler Toscana ve Montecatini Terme‘dir.

Toscana İtalya’nın Unesco koruması altında olan 6 bölgeye sahiptir. Üzüm bağları, verimli toprağı, Rönesans Dönemi’ne ait ünlü eserleriyle Toscana gurmelerin  Gastronomi Seyahati için gözde tercih ettikleri bölgelerindendir.

Montecatini Terme Gastronomi Seyahati için en uygun bölgelerden bir tanesidir.

Toscana’nin tarihi bağ evleri gurmelerin her zaman tercih sebebidir. Montecatini Terme’nin aynı zamanda bir Termal Kasaba olmasından dolayı ve farklı kültürler ile tatlar tanımayı seven ve tercih eden kişiler için en ideal bölgelerdendir.

Öğle yemeklerinizi Montepulciano‘nun ünlü şarapları eşliğinde alırken, günün geri kalan kısmını Pienza ve Montelcino kasabalarını görerek değerlendirebilirsiniz.

Bölge muhteşem İtalyan mutfağının birbirinden eşsiz yemekleri ve mükemmel Brunello di Montalcino Şarapları ile ünlüdür.

Gurme seyahatleri İtalya ve Toscana kültürel turlarlarına kombine edilerek gurme seyahatini İtalya ve Toscana’ya tercih eden turistlerin sayısını da oldukça arttırmıştır. Montecatini bölgesi gurme turları esnasında aynı zamanda, Brolio Kalesi, Şarap Mahzenleri, Floransa’ da bulunan Uffizi Gallery ve Academia Gallery’ i de ziyaret ederek ünlü ressamlara ve heykeltıraşlara ait eserleri görmenizde mümkündür.

İtalya’da tercih edebileceğiniz Gurme Turları;

İtalya Gurme Video

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Verona Gurme Turları

Verona Gurme Turları bakımından önemli bir İtalya şehridir. Şarap ve Gurme Turları kapsamında turistler İtalya’nın bu romantik şehri Verona’yı ziyaret etmektedir.

Verona, İtalya’nın kuzeyindeki Veneto bölgesinde bulunur ve turistik bakımdan önemli şehirlerinden birtanesidir. Kültürel bakımdan olduğu kadar Gurme &  Şarap Seyahatleri ve Balayı Turları içinde oldukça rağbet görmektedir.

Bunun yanı sıra kültürel ve mimari yapısı ile her yıl düzenlenmekte olan uluslararası fuarlar ve Antik Roma‘dan kalma dünyanın üçüncü en büyük amfitiyatrosu olan Arena’da yapılan temsili opera ve tiyatrolar sebebiylede hem turistleri hem de iş adamlarını İtalya’ya çekmektedir.

Verona, Gurme Turları için gelenleri eksiksiz bir şekilde ağırlar. Dünya’nın en büyük şarap fuarlarına ev sahipliği yapmakta olan Verona,  Gurme Şarapları, Şarap Bağları, Gurme Yemekleri ve Gurme Restoranları‘yla ünlü ve zengin bir şehirdir.

Verona’da Ünlü Şarap Markaları ve Şarap Çeşitleri ile birbirinden farklı şarap mezelerinin bulunabileceği her türlü Gurme Gezisi‘ne katılmak münkündür.

Verona Gurme Turları’nda Valpolicella’da şarap bağlarını gezmek, şarap ve şampanya tatmadan dönmek olmaz. Ünlü Valpolicella, Amarone, Recioto, Possito ve Monovitigno gurme şaraplarının üretildiği bölge olan Valpolicella Şarap ve Zeytin Bağları görülmesi gereken yerler arasındadır.

William Shakespeare‘ in en ünlü eserlerinden birtanesi olan Romeo ve Juliet‘ in hikayesinin Verona’ da geçmesi ve Juliet’ in Evi‘nin bu şehirde bulunması şehre ayrı bir romantizm vererek Balayı Turları içinde çiftleri bu küçük şehre çekmeye başlamıştır.

Balayı çiftleri Romeo ve Juliet’in romantizminden etkilenerek Juliet’in Evi’ni görmek için Verona Turları’na katılmaktadır. Bu romantik şehirde Roma İmparatorluğu‘ndan kalan anıtları inceleyerek Balayı Turları’na inanılmaz kareler sığdırmak isteyen çiftlerin şehrin büyüsüne kapılmaması mümkün değildir.

Verona Turları boyunca Verona Katedrali‘ni gezerek çevrede bulunan ünlü mağazalardan alışveriş yapabilir, caddelerin üzerinde bulunan kafelerde kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca Montavana’da Reggia dei Gonzaga ve Sordello Meydanı’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Şarap ve Gurme Turları’nın yanı sıra Verona’ da gezilecek bir çok tarihi ve kültürel yer vardır. Verona’ da gezilecek yerlerden bazıları Piazza delle Erbe, Adige Irmağı üzerine Romalılar döneminde yapılmış olan Ponte di Pietra (Taş duvarlı köprü), Romeo ve Juliet Balkon Sahnesi‘ne atfedilen Juliet’in Evi, çok değerli fosil ve arkeolojik kalıntılara ev sahipliği yapan ve Avrupa’nın en önemli doğa tarihi müzesi olan Museo Civico di Storia Naturale, Antik Roma‘ dan kalma Sur Kapıları ve kiliselerdir.

İtalya’da tercih edebileceğiniz Gurme Turları;

Verona Gurme Video:

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Gurme Turları.org - Tüm hakları sakklıdır..

Gurme Turları