Gurme Turları

Gurme Turları, Gurme Gezileri, Gurme Seyahatleri, Gurme Tatili, Gurme Gezisi

Category : İsviçre Gurme Turları

İsviçre Gurme Turları

İsviçre gurme turları gibi aktivitelere sahip olmasının yanı sıra, aynı zamanda önemli bir turizm merkezi olarak başarısını sürdürmektedir.

İsviçre’de gurme denilince akla ilk gelen yer şüphesiz St Moritz’dir. İsviçre’nin bu ünlü kayak merkezi St Moritz, her yıl düzenli olarak St. Moritz Gurme Festivali etkinliği ile dünyanın her yerinden gelen yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Dünya üzerinde her yıl bir çok şarap ve gurme festivali düzenlenmekte ancak bunlardan en çok dikkat çeken St Moritz’deki Gurme Festivali’dir.

18. St Moritz Gurme Festivali 2011 yılında 31 Ocak’ta başlayıp 4 Şubat’ta sona eriyor. Her yıl Gurme dünyasının yüksek standartlarında dünyaca ünlü aşçı ve şarap uzmanlarının toplandığı bu gurme festivali katılımcılara Gurme, Şarap Tadımı, Şarap Kültürü, Şarap Mezeleri ve İsviçre Mutfağı‘nın dikkat çekici özelliklerini aktarıyor.

İsviçre kayak merkezleri içindeki en popüleri olan St. Moritz, Lüks otelleri, kaliteli restoranları, canlı gece hayatı ve sürekli bakımı sağlanan kayak pistleri ile profesyonellere de hitap ederek, gurme konusunda da bir marka olmayı başarmıştır.

Uluslararası spor aktivitelerine ev sahipliği yapan İsviçre, düzenlediği Gurme Festivali ve Gezi, Yemek, Çikolata, Eğlence, Şarap gibi farklı alternatifleriyle de misafirlerine harika bir tatil yaşatıyor.

İsviçre’de şarapları ile en ünlü yerler Valais, Vaud ve Cenevre şehirleridir. Hallauer, Maienfelder, Klevner, Humagne Blanc, Petite Arvine ve Amigne cinsi şaraplar ise en çok tercih edilenlerdendir.

Avrupa’da Fransız Şarapları, İspanyol Şarapları ve Toscana Şarapları gibi içkilerden sonra İsviçre Şarapları‘da son yıllarda bir hayli ilgi görmeye başlamıştır.

İsviçre Gurme Video:

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Gurme Turları.org - Tüm hakları sakklıdır..

Gurme Turları