Gurme Turları

Gurme Turları, Gurme Gezileri, Gurme Seyahatleri, Gurme Tatili, Gurme Gezisi

Category : Gurme Turları

İspanya Gurme Turları

İspanya Gurme Turları’nda İspanya’ nın verimli topraklarıyla İspanyol Yemek Kültürü ve Akdeniz Yemek Kültürü’nü bolca göreceğiz.

Gurmelerin İspanya’ yı tercih etmelerinin en büyük nedenlerinden bir tanesi deniz ürünlerinin fazla olmasıdır. Akdeniz iklimine sahip olan İspanya narenciye, incir, üzüm daha orta kısımlarda buğday, pirinç yetişmektedir.Bu nedenle İspanya Gurme Turları gurmelerin tercihlerinde baş köşelerden birini alır.

İspanya Gurme Turları‘nda Balık Yemekleri‘nin yanında en çok tercih edilen içki alternatiflerinin başında şarap türleri gelir.

İspanya, Gurme Turları ile rağbet görmesinin yanı sıra özelikle La Liga heyecanının yaşandığı spor turları, Balayı Turları ve Kültürel Turlar olarak da sıkça tercih edilen ülkeler içindedir.

Barcelona, Madrid, Kanarya Adaları, İbiza ve Endülüs gibi önemli turizm merkezlerinin bu gezileriniz için esas konaklama noktanız olup bu şehir ve bölgelerin dışında şaraplarıyla ünlü Rioja bölgesinde hem şarabının tadına bakar hemde  burada şatoların gizemine kapılabilirsiniz.

Dolayısıyla İspanya’da Madrid, Barcelona,Endülüs ve Rioja Gurme Turları’nı ayrı ayrı da yapabilirsiniz.

Bu arada Madrid veya Barcelona şehirleri bu gezi planımın içinde olacak diyorsanız meraklısı olmasanız bile Madrid veya Barcelona’nın bir futbol maçına gitmenizi tavsiye ederiz

Gurme Turları

Gurme Turları, farklı kültürleri tanımanın yanı sıra gezilen bölgelerin mutfaklarını ve yemek lezzetlerini de bu turlara çıkan Gurmelere tanıma fırsatı sunar.

Turizm Dünyanın en hızlı ve istikrar içinde büyüme gösteren sektörlerinden birisidir.
1 Milyar gezen insana ulaşmak üzere olan Turizm Sektöründe ülkeler arasındaki rekabet artık giderek artmaktadır.

Uluslararası alanlarda turizm hacmi büyürken bu büyümeden istifade etmek isteyen ülkeler farklı turizm yatırımları yaparak seyahat severlere farklı alternatifler sunmaya başladılar..

Günümüzde  artık  farklı seyahat ve lezzetleri aramak  artık oldukça revaçtadır.

Bu nedenle Gurme Turları ile birlikte farklı konseptlerde geziler tüm dünyada hızla yayılmaktadır.

Gurme turlarında gidilen ülkenin tarihi, güncel kültürel özelliklerini tanımanın yanı sıra ülkenin tabi güzellikleriyle birlikte özel yemeklerini, mutfak kültürleriniyle bazı special tariflerini de ayrı bir keyif ile tadarsınız.

İtalya, İspanya, Fransa gibi ülkelere yapılan bu tür geziler ziyarete gelen turistleri sadece gastronomisiyle değil aynı zamanda yüzyıllar öncesine geri götüren büyük mimari eserleri, sanatsal başyapıtları  tarihin derinliklerinin de güzellikleriyle fevkalade bir doyuruculuk içerir.
Özellikle bu tip ülkelerde ortaçağlardan kalma gelenekler ve sanat her bir adımda güçlü bir şekilde hissedilir.

Buna en büyük örnek ünlü İtalyan Mutfağının birbirinden farklı lezzetlerini sunan Floransa’ nın Toscana bölgesidir. Toscana’nın bir çok görülecek kasabası şehri ve bölgesi vardır.

Termal Kasaba olma özelliğini de taşıyan Montecatini Terme, yine Floransa’ nın Villa Pitiana bölgesi ve  Bağ ve Çiftlik Evleri‘yle ünlü San Gimignano bölgesi gurme tatili için Gurmelerin gözde bölgelerindendir.

Toscana bölgesinde ayrıca Floransa favori merkezlerden biridir. Floransa deyince tabiki akla Rönesans ve müzeler gelir.

İşte İtalya ile birlikte dünya üzerinde  Şarap Mahzenleri, Bağlar, Çiftlik Evleri ile ayrı bir tarz içeren bu seyahatlerde en çok tercih edilen ülkeler ve bölgelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Avrupa’da en çok tercih edilen Gurme Turları ve Bölgeleri

  1. İtalya  Gurme  Turları
  2. İspanya Şarap  Turları
  3. Fransa Şarap Turları
  4. Bulgaristan Şarap Turları
  5. İsviçre Şarap Turları

Gurme Turları.org - Tüm hakları sakklıdır..

Gurme Turları